Podział punktów w derbach

W sobotę, w dzień rocznicy odzyskania Niepodległości, odbyły się 7. oficjalne derby powiatu łobeskiego pomiędzy Radowią Radowo Małe a Jastrzębiem. Mimo, że nie poznaliśmy mistrza powiatu, to zobaczyliśmy naprawdę dobre widowisko a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jastrząb bardzo dobrze wszedł w mecz, mając już na samym początku kilka dogodnych sytuacji. Jednak pierwsza gola zdobyła Radowia, a stało się to za sprawą naszego byłego zawodnika - Marcina Pawłowskiego, który w 23' umieścił futbolówkę w siatce, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie. Od 25 min graliśmy w 10. Jednocześnie dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał nasz kapitan, Damian Szkołuda. Pomimo to, naszym zawodnikom nie brakowało woli walki i ambicji. W 38' na rogu boiska stanął Dariusz Znajewski, dośrodkował piłkę w pole karne, wykorzystał to Michał Darul, który głową umieścił piłkę w bramce. Do przerwy mieliśmy remis.

Zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę spotkania gola z rzutu wolnego zdobył Szymon Jałowiec. Wydawało się, że nasz bramkarz Marcin Leszczyński ma wszystko pod kontrolą, jednak piłka wyślizgnęła mu się z rąk i nieznacznie przekroczyła linię znajdując się w bramce. W 52' kontuzji doznał Bartosz Jurzysta, który nie dał rady samodzielnie opuścić placu gry. Konieczna była zmiana. Na murawie zameldował się Adrian Kamiński. Jastrząb mimo, że grał w 10 to na zbyt wiele nie pozwalał gospodarzom. W 72' po asyście Dariusza Znajewskiego, gola dzięki, któremu wywieźliśmy z Radowa 1 pkt zdobył Dawid Szkołuda

Radowia: Michał Andrusieczko, Mateusz Maziarz, Filip Lis (76' Dominik Raj), Łukasz Adamczewski, Igor Ciechanowski, Szymon Jałowiec, Mateusz Łapsza (71' Łukasz Jałowiec), Marcin Pawłowski, Jacek Demczuk (55' Wojciech Domański), Radosław Machalski (C), Daniel Czyż (70' Kamil Łapuć)

Jastrząb: Marcin Leszczyński, Krzysztof Domanowski, Łukasz Osiecki, Damian Szkołuda (C), Michał Darul, Bartosz Jurzysta (52' Adrian Kamiński), Tomasz Seńko, Dawid Trzeszczyński, Dariusz Znajewski, Dawid Szkołuda