Autor:

Filip Tomiak

Utworzono:

21.09.2014

W meczu 9. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła Borek Wlkp. przegrała z Pogonią Śmigiel 0:1.

Pierwsza połowa odbywała się z niewielką przewagą gospodarzy, ale to goście mogli cieszyć się z prowadzenia. W 29. minucie po stracie Patryka Juskowiaka zawodnik Pogoni pobiegł wzdłuż pola karnego i zagrał prostopadłą piłkę do swojego kolegi, który w sytuacji sam na sam minął Mateusza Osiewicza i z ostrego kąta zdobył bramkę. Dwie minuty później Wisła powinna doprowadzić do wyrównania. Najpierw Jakub Andrzejczak uderzył w poprzeczkę, następnie Dawid Robak dwukrotnie dobijając piłkę nie potrafił pokonać bramkarza przyjezdnych. Goście w pierwszej połowie zagrozili jeszcze silnym strzałem, który trafił jednak wprost w Mateusza Osiewicza.

W drugiej części gra toczyła się przez większość czasu na połowie gości. Wiślacy nie potrafili jednak pokonać bramkarza. Swoje strzeleckie sytuacje zmarnowali Krzysztof Konieczny i Michał Kasprzak. W doliczonym czasie gry szansę na wyrównanie miał Cezary Tomczak, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.