Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

22.10.2014

W meczu 21 kolejki konińskiej B-klasy drużyna Baszty Przedecz przegrała na wyjeździe z GKS Olszówka 1-2. To już kolejne spotkanie w którym Baszta traci punkty na własne życzenie.
Gra drużyny z Przedcza zupełnie się nie klei, akcje są rwane i nieskładne. Do tego dochodzi fakt, że sędziowie przekonali się o ostrych językach zawodników Baszty i kolejny mecz konsekwentnie od początku temperują zawodników tej drużyny kartkami. Mecz rozpoczął się korzystnie dla zawodników gospodarzy którym to sędzia podyktował rzut karny za wątpliwy faul Tomasza Krawieckiego i było 1-0. Baszta próbowała odrobić straty jednak znakomite sytuacje marnowali Dawid Hoang Van i Piotr Krawiecki a w poprzeczkę trafił Karol Janicki. Natomiast kolejne ofensywne akcje drużyny zbyły coraz groźniejsze aż wreszcie padła bramka na 2-0. Chwilę zawahania w bramce Krystiana Karolaka wykorzystał pomocnik drużyny z Olszówki i lobem wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie akcje Baszty były często przerywane faulami i trudno było przedostać się w strefę obronną rywali. Kiedy jednak były sytuacje aby zdobyć bramkę kontaktową marnowali je zawodnicy Baszty. Najdogodniejszą Dawid Hoang Van. W końcu w 80 minucie gry udało przeprowadzić się składny kontratak i po asyście Przemka Pacholczyka bramkę strzelił Marcin Robaszewski. Jednak to wszystko na co było stać tego dnia Basztę.Porażka oznacza definitywną utratę szans na zajęcie 2 miejsce w lidze a w związku z tym na wejście do A-klasy.Gratulujemy drużynom KS-u Konin oraz Baszty Wyszyna awansu do wyższej klasy rozgrywkowej i życzymy powodzenia. Mamy jednak nadzieję, że zawodnicy z Przedcza zmobilizują się na ostatnie spotkanie i zrobią wszystko aby zająć miejsce na podium.