Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

22.10.2014
  • Twarde piłkarskie widowisko o ligowe punkty na murawie o minimalnych dopuszczających do gry rozmiarach, położone w ciekawej scenerii było atutem gospodarzy, co wykorzystali inkasując trzy cenne punkty. Maksymilian nauczony grać na dużym boisku, jakim jest Stadion Miejski w Koninie, gubił się w swoich poczynaniach taktycznych, gdyż było widać, że brakowało im kilkunastu metrów szerokości boiska.

1 min. - strzał zawodnika Baszty tuż obok prawego dolnego słupka,
    2 min - w odpowiedzi rzut rożny gości, a strzał głową mija poprzeczkę,
    9 min - piękne dośrodkowanie w pole karne Maksymiliana i Piotr Krawiecki strzałem głową pokonuje Wojciechowskiego,
    10-18 min - okres bardzo nerwowej chaotycznej gry z wieloma pomyłkami, co do oceny sytuacji ze strony arbitrów,
    20 min - Dariusz Popielec strzałem zza linii pola karnego trafia w plecy obrońcy, a piłka myląc bramkarza Baszty wpada do siatki,
    23 min - strzał z ostrego kąta oddaje Dominik Łomnicki i goście radują się z drugiego gola,
    24 min - nie minęło kilkadziesiąt sekund, a pada wyrównanie. Strzał z 17 metrów Mirosława Krawieckiego ląduje w sieci Maksymiliana,
    33 min - strzał napastnika Baszty z 20 m. trafia tuż przy słupku w boczną siatkę,
    46 - 58 min - okres gry w środku pola na tym krótkim, wąskim boisku, co przy stworzonych parach piłkarskich , zagęściło teren płyty boiska utrudniając kompletnie prowadzenie szybkiej gry,
    59 min - akcja Baszty, faul i rzut karny zamieniony na trzecią bramkę przez Roberta Krawieckiego,
    64 min - spore zamieszanie w polu karnym Baszty, piłka trafia w słupek, mija bramkarza wychodząc w aut,
    69 - 77 min - to spora przewaga Maksymiliana i szereg stworzonych niewykorzystanych sytuacji na doprowadzenie do remisu,
    76 min - Dariusz Popielec sam na sam z bramkarzem i piłka tuż obok słupka mija bramkę Baszty,
    82 min - bardzo groźna akcja Baszty, strzał z 25 m tuż nad spojeniem słupka z poprzeczka bramki Maksymiliana,
    83-90 + 2 min - natarcie i dążenie Maksymiliana do wyrównania, determinacja i pewna skomasowana obrona Baszty, pozwala jej na utrzymanie wyniku i wielkiej radości ze zwycięstwa

W sumie ciekawe, ligowe spotkanie, w którym było wszystko co można sobie zażyczyć - emocje, walka, faule, dyskusje, pretensje, strzały i gole oraz...dopisała słoneczna aura....
  • Autor / Źródło: Zbigniew Kluska