Autor:

Filip Tomiak

Utworzono:

28.04.2015

W meczu 21. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Wisła Borek Wlkp. zremisowała z Sokołem Kaszczor 1:1.

W pierwszej połowie stroną dominującą byli gospodarze. Już w 2. minucie po rzucie rożnym piłkę głową uderzał Cezary Tomczak, jednak strzał okazał się niecelny. W 13. minucie Wiślacy wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Cezarego Tomczaka obrońca Sokoła nieudanie wybił piłkę, a stojący za nim Dawid Robak uderzeniem głową przelobował Szymona Smerdkę. Chwilę później kolejne sytuacje strzeleckie mieli Krzysztof Konieczny i Dawid Robak, ale w pierwszej z nich strzał okazał się niecelny, w drugiej napastnik biało-zielonych nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 23. minucie przyjezdni mieli szansę na wyrównanie. Po rzucie rożnym groźny strzał oddał Marcin Kędziora, ale wynik pozostał bez zmian. Dwanaście minut później kolejny stały fragment gry Sokoła, który tym razem przyniósł gola. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jerzy Chudzicki, a bramkę głową zdobył Jakub Nadolny. Pod koniec pierwszych 45 minut strzał z rzutu wolnego wykonywał Krzysztof Konieczny, ale próba pomocnika Wisły okazała się niecelna.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale jednocześnie zaostrzyła. W tej części gry sędzia pokazał aż siedem żółtych kartek. Dziewięć minut po rozpoczęciu gry zespół Łukasza Józefowskiego powinien prowadzić, a bramkę dającą prowadzenie powinien strzelić sam grający trener Sokoła. Dwukrotnie lepszy okazał się jednak Mateusz Osiewicz. Cztery minut później z rzutu wolnego uderzał natomiast Piotr Nowaczyk, ale uderzenie skrzydłowego gości minimalnie minęło prawy słupek bramki. W 61. minucie szansę na objęcie prowadzenia miała Wisła, ale dośrodkowania Rafała Kaźmierczaka nie potrafił wykorzystać Cezary Tomczak. Trzy minuty później gospodarze wyszli z kontrą, a akcję kończył Rafał Kaźmierczak. Strzał rezerwowego Wisły minął lewy słupek bramki Szymona Smerdki. Gospodarze końcowe minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla środkowego obrońcy Mateusza Andrzejczaka. Sokół grając w przewadze nie potrafił jednak przebić się przez dobrze dysponowaną obronę i obie ekipy sprawiedliwie podzieliły się punktami.

Autor:

Adrian Czernicki

Utworzono:

27.04.2015

UKS SOKÓŁ Kaszczor zremisował w meczu wyjazdowym w Borku Wlkp z tamtejszą Wisłą 1:1 (1:1)...

Pierwsza osłona meczu prowadzona była pod dyktando gospodarzy. Wisła przeważała co dało im bramkę już w 13' spotkania. Po złym wybiciu naszego obrońcy napastnik gospodarzy Dawid Robak zdecydował się na uderzenie w naszym polu karnym piłkę głową i strzela gola na 1:0. Chwilę pózniej mogło być 2:0. Ponownie Dawid Robak wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem lecz w tej potyczce górą wychodzi Szymon Smerdka i broni strzał napastnika miejscowych.Sokół chcąc wyrównać szukał swojej szansy ze stałych fragmentów gry co zaowocowało w 35'. Dobrą centrę z rzutu wolnego wykonał Jerzy Chudzicki a gola głową strzela Jakub Nadolny. Do końca połowy wynik nie legł zmianie.

Drugie 45' było bardziej wyrównane. Akcje ofensywne toczyły się pod jedną jak i pod druga bramką. Mecz bardzo się zaostrzył i sędzia spotkania nie dawał rady zapanować nad wydarzeniami na murawie. Wyciągał kartki wtedy gdy nie miał a gdy powiniendać kartkę nawet nie przerywał akcji... Końcówka meczu była nerwowa. Wisła kończyła mecz w 10 a UKS mógł przy odrobinie szczęścia wygrać to spotkanie. Dobrą sytuację miał Łukasz Józefowski lecz dwukrotnie górą był bramkarz gospodarzy. Dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Nowaczyk lecz piłka minęła prawysłupek bramki.

Niestety nie udało się wykorzystać przewagi na boisku i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem na boisku LKS-u....