GKS Osiek Wielki Gospodarze

Karol Janicki
Wiktor Zasada

16.09.2016

Dosyć wyrównany mecz i niewiele klarownych sytuacji, taki obraz gry trzymał w napięciu do samego końca. W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się w polu karnym obu ekip. Najlepszą sytuację do bramki stworzył sobie Kamil Bieniek, jednak jego silny strzał z dystansu świetnie obronił bramkarz gospodarzy.
W drugiej połowie obie ekipy nieco bardziej otworzyły się przed sobą, próbując zdobyć bramkę. Pierwsi groźną kontrę wyprowadzili gospodarze, po której piłka po strzale po ziemi uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Karolaka.
Groźnie było również po rzucie rożnym, ale piłkę z linii wybijał ustawiony na krótkim słupku Barański.
Goście stanęli przed szansą, gdy z 17 metrów z rzutu wolnego uderzał Bieniek. Jego sprytny i precyzyjny strzał po raz kolejny obronił bramkarz Osieka.
Najgroźniejszą sytuację Baszty zmarnował Barański, kiedy po świetnym wycofaniu Pietrzaka z linii końcowej na jedenastkę, uderzał nad poprzeczką.
Około 75 minuty bramkę zdobył GKS, kiedy niefrasobliwość obrony wykorzystał Materla. Nieczyste uderzenie na bramkę zaskoczyło Karolaka i wtoczyło się do bramki po jego dłoni.
Gol dodał skrzydeł gospodarzom, ale to Baszta przypomniała o sobie w 90 minucie, kiedy piękną akcję rozpoczętą od obrony przeprowadzili Pietrzak, Barański i Dorabiała, a zakończył ją wprowadzony z kontuzją Zasada, któremu pozostało już tylko uderzyć nad bramkarzem gospodarzy.
Remis sprawiedliwy, jednak może on frustrować w obliczu poprzedniego podziału punktów z Malanowem, którego być nie powinno.