Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

19.03.2015

Baszta Przedecz rozgromiła u siebie "SRW" Łuczywno 5:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Tomasz Krawiecki, Wiktor Zasada (x2) i Patryk Barański (x2).

Od pierwszych minut to gospodarze przejęli inicjatywę i raz po raz gościli pod bramką Łuczywna, brakowało jednak dokładności pod polem karnym. W 20 minucie rzut rożny wykonywał Krzysiek Szczepaniak, do piłki doszedł Tomek Krawiecki, który mocnym strzałem głową wyprowadził Basztę na prowadzenie. Po zdobytej bramce przedeccy piłkarze nadal groźnie atakowali i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W okolicach 35 minuty daleki rzut z autu Karola Janickiego trafił na nogę Wiktora Zasady, a ten mimo, że miał obrońce "na plecach" zdołał się obrócić i pokonał bramkarza rywali. W pierwszej części spotkania mimo kilku dogodnych sytuacji gospodarze nie zdołali już zdobyć bramki.

Drugie 45 minut zaczęło się najlepiej jak mogło. Nieodpowiedzialne zachowanie stopera "SRW" wykorzystał Wiktor Zasada, który w sytuacji sam na sam z goalkeeper`em gości po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Tak stracony gol jeszcze bardziej podłamał graczy z Łuczywna, którzy od tego momentu wyraźnie stracili wiarę w osiągniecie korzystnego rezultatu.
W dalszej części spotkania bliski zdobycia bramki był Rafał Pietrzak, ale jego strzał z 20 metra trafił tylko w spojenie słupka z poprzeczką.
Z kolei prawdziwe wejście smoka zaliczył Patryk Barański, który już 3 minuty od wejścia na plac gry strzałem głową zdobył czwartą bramkę dla Baszty.
Zdecydowane prowadzenie gości, długie utrzymywanie się przy piłce i ciągłe ataki strawiły, że bezrobotny był nasz bramkarz Krystian Karolak. W ostatnich minutach Mariusz Dorabiała posłał dobrą piłkę do Patryka Barańskiego, a ten "na raty" pokonał bramkarza "SRW".
Po dobrej grze Baszta wysoko zwyciężyła mecz, a co równie ważne pierwszy raz od 6 maja 2012 roku zachowała czyste konto.

Baszta Przedecz - SRW Łuczywno 5:0

Baszta: Krystian Karolak - Konrad Chmara, Michał Drapiński (55' Tomasz Wróblewski), Tomasz Krawiecki, Dawid Wróblewski - Krzysztof Szczepaniak (70' Patryk Barański), Piotr Krawiecki, Mariusz Dorabiała, Rafał Pietrzak (80' Piotr Kazimierczak) - Karol Janicki (65' Adam Niewiarowski), Wiktor Zasada