Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

19.03.2015

Baszta Przedecz pokonała w spotkaniu derbowym Spartę Barłogi 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Wiktor Zasada w 90 minucie spotkania.

Przedeccy piłkarze do derbowego meczu z zespołem z Barłóg przystępowali podbudowani kompletem zwycięstw w dwóch pierwszych kolejkach. W wyjściowym składzie zabrakło kontuzjowanego Krzysztofa Szczepaniaka, a po raz pierwszy w meczu ligowym w barwach Baszty zagrał Łukasz Leśniewski.
Od pierwszych minut to goście sprawiali lepsze wrażenie, dość często gościli pod bramką rywali, ale brakowało klasycznego ostatniego podania. Bardzo aktywny był najlepszy strzelec Baszty Wiktor Zasada, który często znajdował sobie pozycję do oddania strzału, ale albo były one niecelne, albo dobrze spisywał się bramkarz Sparty.
Bezrobotny w naszym polu karnym był Krystian Karolak, który ani razu nie był zmuszony do interwencji.
Pierwsza połowa, choć bezbramkowa, mogła się podobać kibicom, piłkarze obydwu drużyn grali z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.

Drugie 45 minut również przez bardzo długi czas nie przynosiły bramek, choć okazję do tego były zarówno z jednej jak i z drugiej strony. W 65 minucie Rafał Pietrzak wstrzelił piłkę w pole karne, futbolówka trafiła do Wiktora Zasady, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez goalkeeper`a gospodarzy.
Kilka minut później dobre dośrodkowanie z głębi pola w pole karne posłał Piotr Krawiecki, w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Barański, ale jego strzał głową pewnie wyłapał Kurdek.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem bardzo dobrą, indywidualną akcją popisał się Mariusz Dorabiała, który minął dwóch obrońców gospodarzy, a potem został sfaulowany w polu karnym.
Aby podejść do piłki ustawionej na 11 metrze w takiej sytuacji trzeba mieć nerwy ze stali. Gdy Konrad Kurdek obronił strzał z rzutu karnego Wiktora Zasady na trybunach wybuchł szał radości miejscowych kibiców, ale Wiktor podbiegł do "wyplutej" przez bramkarza futbolówki i zdobył zwycięską bramką. Była to już 6 bramka naszego napastnika w tym sezonie i jak na razie przewodzi on klasyfikacji strzelców konińskiej B-klasy.

Sparta Barłogi - Baszta Przedecz 0:1

Baszta: Krystian Karolak - Łukasz Leśniewski, Tomasz Wróblewski, Tomasz Krawiecki, Michał Drapiński (60' Konrad Chmara) - Patryk Barański, Piotr Krawiecki (85' Rafał Górniak), Mariusz Dorabiała, Rafał Pietrzak - Karol Janicki (70' Adam Niewiarowski), Wiktor Zasada