Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

19.03.2015

Baszta Przedecz pokonała na wyjeździe drugą drużynę Kasztelanii Brudzew 4:1. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonali Wiktor Zasada i Karol Janicki.

Do Brudzewa ekipa Baszty udała się z nadzieją na podtrzymanie zwycięskiej passy oraz z chęcią zrewanżowania się za porażkę w ubiegłym sezonie 3:0. Początek meczu to dość chaotyczna gra z obu stron, ale wraz z upływem czasu gra gości zaczęła się zazębiać. W 20 minucie dobrą indywidualną akcję na prawym skrzydle przeprowadził Rafał Pietrzak, po czym wystawił piłkę na piąty metr do Wiktora Zasady, który niestety nie trafił dobrze w piłkę, która poszybowała nad poprzeczką.
Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie będzie bramek, w polu karnym faulowany był, dobrze dysponowany tego dnia, Patryk Barański. Do piłki ustawionej "na wapnie" podszedł Karol Janicki i pewnym strzałem pokonał goalkeeper`a gospodarzy.
Druga część gry to już zdecydowanie lepsza gra piłkarzy z Przedcza. Swoimi akcjami często zagrażali bramce Kasztelanii. Około 55 minuty z narożnika boiska piłkę w pole karne dograł Patryk Barański, a Wiktor Zasada silnym strzałem głową zdobył drugą bramkę dla gości.
Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło sporo spokoju w poczynania Baszty, ale nie zamierzali oni spocząć na laurach. I tak po kolejnych paru minutach dobrą okazję miał Zasada, jednak jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca gości, ale przy dobitce Janickiego nie miał już najmniejszych szans.
W 75 minucie pierwszego gola zdobyli gospodarze, po rzucie rożnym, jeden z graczy Kasztelanii strzałem przy słupku pokonał Krystiana Karolaka.
To było jednak wszystko na co tego dnia było graczy z Brudzewa. Parę minut przed końcem spotkania obrońca miejscowych zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym, a arbiter spotkania dyktuje kolejną "jedenastkę".
Tym razem do piłki podszedł lider klasyfikacji strzelców konińskiej B-klasy i zdobył swoją 9 bramkę w tym sezonie.

Kasztelania II Brudzew - Baszta Przedecz 1:4

Baszta: Krystian Karolak - Dawid Wróblewski, Tomasz Wróblewski, Tomasz Krawiecki, Łukasz Leśniewski (65' Konrad Chmara) - Patryk Barański, Rafał Górniaki, Mariusz Dorabiała (60' Mariusz Rosiński), Rafał Pietrzak (80' Piotr Kazimierczak) - Karol Janicki (Jakub Chmara), Wiktor Zasada