Rafał Pietrzak

Utworzono:

05.08.2014

Baszta Przedecz pokonała w meczu 2. kolejki B-klasy drużynę LZS Karszew 4-1.
Mecz odbył się w bardzo trudnych warunkach, ponieważ po ostatnich opadach deszczu murawa była grząska i utrudniała grę. Chodzi tutaj głównie o sektor boiska od strony trybun. Początkowo obie drużyny próbowały ułożyć sobie grę w środku pola. Szybciej udało się to zrobić drużynie gospodarzy czego dowodem jest bramka strzelona w 30 minucie gry. Po ładnej akcji Artura Okupskiego i prostopadłym podaniu Mirosława Krawieckiego piłkę na klatkę piersiową przyjął Karol Janicki i technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali. Chwilę później z rzutu wolnego świetnie uderzał Krzysztof Szczepaniak, piłkę trącił głową Mirosław Krawiecki i było 2-0. W 42. minucie gry kolejna kontra wyprowadzona przez Basztę i jest 3-0. Po dokładnym dośrodkowaniu Karola Janickiego bramkę głową zdobył ponownie Mirosław Krawiecki. Chwilę później mogło być 4-0. Po rzucie rożnym przeciwników piłkę wychwycił Robert Krawiecki, podał ją do Artura Okupskiego a ten długim podaniem "uruchomił" Karola Janickiego. Ten wpadł z piłką w pole karne, próbował minąć bramkarza, ale ten powalił go na ziemie i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Krzysztof Szczepaniak, uderzył i... trafił w słupek. Druga połowa rozpoczęła się od natarcia gości którzy próbowali szybko odrobić straty, jednak ich zapały szybko ostudził po raz 3 Mirosław Krawiecki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę z 16. metrów i skompletował Hat-Tricka. Drużyna z Karszewa nie ustępowała i raz po raz zagrażała bramce strzeżonej przez.... Roberta Krawieckiego. Grający trener musiał z konieczności zastąpić nieobecnego Krystiana Karolaka. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jego dobra gra na przedpolu i fantastyczna parada po silnym z strzale z dystansu. W 65 minucie gry defensywa Przedcza została złamana i goście strzelili bramkę na 4-1. Po tej bramce znacznie przejęli inicjatywę na boisku i próbowali z uporem odrabiać straty. Baszta ograniczała się jedynie do kontrataków które świetnie przeprowadzał Artur Okupski z Krzysztofem Szczepaniakiem, jednak żadnego nie udało się udokumentować bramką. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.