Minimalna porażka z Zalewem

Sobota? 14. października? Dzień Edukacji Narodowej? Kibicom i piłkarzom Jastrzębia, ten dzień będzie jednak kojarzył się z pechową porażką w Stepnicy z Zalewem. Miejscowi wygrali mecz 2:1.

Spotkanie rozpoczął Jastrząb, który od początku chciał przejąć inicjatywę zamykając piłkarzy ze Stepnicy na ich połowie. Zawodnicy Zalewu jednak w 14' znaleźli się pod bramką Bartka Jurzysty. Wtedy to Krzysiek Domanowski otrzymał żółty kartonik za zagranie ręką w polu karnym co było jednoznaczne z pokazaniem przez sędziego "jedenastki", którą pewnie wykorzystał zawodnik gospodarzy. Mieliśmy 1:0. Jednak nie na długo, bo już 10 min później po świetnym dośrodkowaniu Konrada Woźniaka, futbolówkę w siatce umieścił Piotrek Kulczewski. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od tradycyjnej "kopaniny" w środku pola. Wybiegani piłkarze Zalewu mieli problem z pokonaniem naszych obrońców. Sztuka ta udała im się jednak w 58', wtedy to zdobyli decydującą bramkę. Pięć minut później trener zdecydował się na pierwszą zmianę. Murawę opuścił strzelec honorowej bramki-Piotrek Kulczewski a zastąpił go młodziutki Dawid Trzeszczyński. Jastrząb miał jeszcze swoje sytuacje, jednak nie były one wystarczająco dobre, by zagrozić bramce miejscowych. Pod koniec spotkania, Zalew miał okazję podwyższyć prowadzenie na 3:1 i spokojnie zakończyć spotkanie, jednak na posterunku świetnie spisał się Bartek Jurzysta. W 81' Przemka Barana zastąpił Andrzej Nowacki.

Jastrząb: Bartosz Jurzysta, Damian Szkołuda (c), Piotr Kulczewski (63' Dawid Trzeszczyński), Tomasz Marciniak, Łukasz Osiecki, Krzysztof Domanowski, Andrzej Piotrowicz, Dariusz Znajewski, Konrad Woźniak, Przemysław Baran (81' Andrzej Nowacki), Dawid Szkołuda + dodatkowo w rezerwie: Mateusz Leonik, Krzysztof Okowiński